Nový web!!! Jak to bude dál?

Rád bych Vám představil nový web Hobbyelektro, který jsem od února 2019 připravoval. V tomto článku bych rád shrnul co jsme doposud dokázali a hlavně co nás do budoucna čeká. Zároveň bych sepsal i trochu té historie, jak web vznikal.

Nový web

Web, který vznikl v roce 2013 jsem vytvořil pouze jako prezentaci našich konstrukcí, které jsme v té době se spolužákem tvořili. Web byl sepsán v čistém HTML, bylo tak problematické přidávat nové příspěvky a od samého začátku jsem přemýšlel jak to zlepšit. Postupem času jsem web přepracoval do PHP aby se zjednodušila jeho správa, ale i tak to nebylo ono. Dost konstrukcí, které jsem měl připravené nespatřili světlo světa, jelikož na přidání příspěvku jsem prostě neměl čas.

O chod nového webu se stará redakční systém WordPress, který je napsaný v PHP a MySQL. Jedná se o open source vyvíjený pod licencí  GNU GPL. Dle oficiálních statistik je WordPress používán na 33% všech webových stránek na světě.

Tímto se výrazně zjednoduší přidávání příspěvku a budeme Vám moci nabídnout častější aktualizace obsahu. Do budoucna počítám s 1 konstrukcí měsíčně, nejlépe více.

Minulost

V roce 2013 jsem spojil síly se svým spolužákem ze Střední školy Spojů a informatiky v Táboře, v komunitě bastlířů vystupuje pod jménem Antibalda, každý kdo navštěvuje fórum danyk.cz ho jistě dobře zná. Od té doby zde přispěl několika velmi významnými konstrukcemi, které jsou zmiňované i mimo Českou republiku. Od ukončení našeho společného působení na střední škole již jeho aktivita upadla a novou konstrukcí přispěje jen občas.

Plán do budoucna

Doposud jsem se zabýval jednoduchými konstrukcemi, kterých je již plný internet a vymýšlí se pouze další alternativa nebo návrh DPS. To bych chtěl v budoucnu změnit a upřít pozornost originálním projektům. Do konstrukcí bych chtěl zařadit i dost komunitou oblíbené Arduino, s tím mám již aktuálně připraveno pár zajímavých projektů.

Prodej modulů a stavebnic byl doposud značně omezen, ale od začátku roku 2019 jsem navázal spolupráci se zahraniční firmou, které nám bude vyrábět plošné spoje. Zůstane mi tak více času na vývoj a nové konstrukce, následně i jejich prodej. Plošné spoje jsou v nejvyšší možné kvalitě: oboustranné s prokovy, nepájivou maskou a potiskem.

Děkuji za Váš čas a přeji Vám mnoho úspěchů při stavbě našich konstrukcí: Kontakt

1 komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*